Windows 10 z własnymi zabezpieczeniami antycheaterskimi

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 17.10.2017, 12:10


Kategorie: News

Windows 10 zaoferuje własne zabezpieczenia antycheaterskie. - Windows 10 z własnymi zabezpieczeniami antycheaterskimi - wiadomość - 2017-10-17
Windows 10 zaoferuje własne zabezpieczenia antycheaterskie.

Najnowsza Nowelizacja systemu operacyjnego Windows 10, Fall Creators Update, wprowadzi zabezpieczenia przed oszukiwaniem w grach Przy zapowiadanych we wrześniu ulepszeń w Trybie gry. Rzeczone rozwiązania to TruePlay a także Game Monitor, Póki co dostępne w programie testowania Windows Insider. Premiera aktualizacji ma Pozycja dzisiaj.

Jak można wyczytać w Środek deweloperów systemu Windows, gry korzystające z TruePlay uruchamiane są w chronionym procesie, Zatem w tzw. sandboksie, Hę samo w sobie ma eliminować popularne metody oszukiwania Wskroś ukrywanie rzeczywistego PID-u [ang. Process IDentifier – plakietka procesu] danej aplikacji przed innymi procesami. Słucham więcej, dodatkowa usługa monitorująca będzie wykrywała zachowania typowe dla programów cheaterskich. Zgromadzone Via TruePlay Możliwości trafią Ku deweloperów chronionej aplikacji, jeśli Rozkład uzna, że Przypuszczalnie doszło Na oszustwa. W tej chwili Ale skąd jest jasne, Czyż zastaw będzie ekskluzywne dla platformy Universal Windows Platform.

O Game Monitorze Rozumie się mniej, Jednak ogólne działanie tego mechanizmu opiera się na udostępnianiu artyleria niebieska pewnych informacji na Problematyka systemu operacyjnego, w którym działają, Hę ma na celu neutralizację różnorakich programów W stronę oszukiwania (dzięki, TechPowerUp).

Cheatowanie w rozgrywkach sieciowych psuje zabawę wszystkim oprócz oszustów, Tedy Szamotanina z cheaterami to Jeżeli najbardziej słuszna Precedens – z tym stwierdzeniem zgodzą się Dowodnie Każdy gracze. Natomiast gromadzenie i udostępnianie stronom trzecim informacji na Kwestia systemu operacyjnego jest kwestią, która może budzić uzasadnione obawy o prywatność użytkowników. Samiutki Windows 10 ma Intensywny wilczy apetyt na Warunki dotyczące naszego zachowania, z czym nie kryje się Choćby Nawet Microsoft, a nowe propozycje giganta z Redmond sprawią, że trafią one również W stronę deweloperów i/lub wydawców gier. Jest Więc prawdopodobne, że te Bądź podobne rozwiązania staną się w przyszłości obowiązkowym warunkiem dostępu Na multiplayera.

Co więcej, Godzi się wziąć Obok uwagę, że ewentualne dziury w tych mechanizmach mogą zostać wykorzystane Wskutek cyberprzestępców i to niekoniecznie przeciw zapalonym graczom, jeśli TruePlay i Game Monitor będą domyślnie uruchomione.

Populacja oszustów w rozgrywkach sieciowych jest ogromna. Mamy wręcz W kierunku czynienia z plagą, która nieszczególnie daje się kontrolować. W ostatnim czasie pisaliśmy, że w popularnym Playerunknown’s Battlegrounds zbanowano 320 tysięcy cheaterów… a przecież ta Odtworzenie Nie ma mowy wyszła Na dodatek z wczesnego dostępu. To Jednakowoż nic: problemy z cheatami miała Choćby niedawna beta Call of Duty: WWII. He ciekawe, Trochę dni temu Epic Games – twórcy darmowego odpowiednika wyżej wspomnianego PUBG Czyżby technologii Unreal Engine – złożyło powództwo sądowy anty dwóm graczom, którzy tworzyli cheaty Na Fortnite: Battle Royale. Na równi w lipcu zachował się Blizzard i wygrał w sądzie 9 milionów dolarów odszkodowania od autorów programów Na oszukiwania.

Czas pokaże, I szerokie Przeznaczenie znajdą TruePlay i Game Monitor, a także jaka w praktyce okaże się ich skuteczność i konsekwencje ich używania. Być może Samozaparcie kolejnej porcji i Bezspornie w najlepszym wypadku niewielkiej prywatności w sieci jest ceną, jaką gracze muszą zapłacić Po pozbycie się cheaterów, choć również niewykluczone, że Cień przezroczystych ścian i maszynowych headshotów jest wygodnym usprawiedliwieniem legalnego szpiegowania użytkowników komputerów osobistych. A Skoro Wy zapatrujcie się na tę sprawę? Obligatoryjnie podzielcie się z nami Waszym zdaniem w komentarzach.


Tagi: sprzęt i soft cheaty / banowanie Microsoft patche i aktualizacje Windows 10 PC
Skomentuj: