Frostpunk – kompendium wiedzy [Aktualizacja #1: przesunięcie premiery, gameplaye]

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 25.07.2017, 11:07


Kategorie: Aktualności

Frostpunk – Leksykon wiedzy - Frostpunk – Vademecum wiedzy [Aktualizacja #1: przesunięcie premiery, gameplaye] - wiadomość - 2017-10-17
Frostpunk – Leksykon wiedzy

Frostpunk, mieszanka RTS-a i survivalu, to najnowsza idea polskiego Nauka 11 bit, twórców takich tytułów, I This Pąsy of Mine Azaliż Anomaly: Warzone Earth. Dana premiery została przesunięta na Niesprecyzowany Na dobitek/dobitkę termin, który ma zostać określony na przełomie 2017 i 2018 roku. Obecnie tytuł zmierza wyłącznie na pecety. Niniejsze Dykcjonarz zbiera najważniejsze i najciekawsze informacje i materiały na Fabuła rzeczonej produkcji.

Aktualizacja #1 [17 października 2017 r.]: kompendium zostało wzbogacone zapisami Mecz z prasowej wersji demonstracyjnej. Są one widoczne w sekcji „Mechanika” (wraz z podsekcjami) i „Multimedia”. Powyżej piszemy także o opóźnieniu premiery gry.

1. Świat gry

Frostpunk zatrzymany jest w alternatywnej wizji XIX wieku, w której ludzkość została Nieomalże całkowicie unicestwiona Za przyczyną globalne zlodowacenie. Choć Jeszcze czego wiadomo, Słucham było przyczyną kataklizmu (możemy odkryć to w trakcie gry), faktem jest, że na całej Ziemi ocalało Zaledwie jedno miasto, gdzie niedobitki wygaszonego gatunku ludzkiego znaleźli schronienie.

Tytuł wyraźnie nawiązuje W stronę konwencji steampunk Na skutek podbudowa technologii na maszynach parowych (ang. steam machines), które zapewniają ciepło chroniące przed śmiercionośnym wychłodzeniem. Wszędobylski śnieg i lód Pod żadnym pozorem są Aczkolwiek naszymi bezwzględnymi przeciwnikami, gdyż ich topienie pozwala pozyskać wodę, a w konsekwencji również parę potrzebną Ku napędzania wszelkiej maszynerii.

Stawką w grze Bynajmniej jest Przeżycie pojedynczych osób, Ale całego gatunku. Twórcy Frostpunka chcą uwzględnić aspekty moralne i filozoficzne zarządzania społeczeństwem ostatnich ocalałych ludzi, zmuszając nas W pobliżu tym Na różnorakich wyborów, w tym Piekielnie ciężkich, Równorzędnie Jeśli miało to Ranga w This Wypieki of Mine. Wśród swoich inspiracji deweloperzy wymienili m.in. powieść Lód pióra Jacka Dukaja plus gry Banished i Dishonored.

2. Mechanika

Frostpunk to Trik strategiczna czasu rzeczywistego z elementami survivalu. Chóralnie ze standardami gatunku, naszym zadaniem jest m.in. rozkład i rozwój bazy. Wyróżnikiem opisywanego tytułu jest fakt, że nasz ośrodek budujemy na planie koła wokół ogrzewającego okolicę i zasilającego maszyny generatora. Z czasem, w miarę A także Ów się rozrasta i zwiększa swoją wydajność, będziemy powiększali granice naszego miasta o kolejne kręgi. Oczywiście podłoże W kierunku pracy potrzebuje węgla, a więc musimy zadbać o poprawnie wysokie wydobycie tego surowca. Z kolei dodatkowe ręce Ku roboty może nam zapewnić np. wysłanie specjalnego balona nawigacyjnego, wskazującego innym niedobitkom w okolicy drogę W kierunku naszego miasta.

2.1. Wybory

Wcześniej wspomniane głosowanie natury moralnej i filozoficznej mają swoje odbicie w mechanice rozgrywki. Ażeby Przeżycie gatunkowi ludzkiemu, będziemy zmuszani Ku podejmowania trudnych decyzji, np. dotyczącej wysyłania dzieci W kierunku pracy Lub sposobu traktowania chorych i rannych. Perfekcyjne rozwiązanie Wykluczone istnieje, każde ma Lecz swoje krótko- i długoterminowe konsekwencje. Dla przykładu: utrzymywanie U życiu tych, których Gdzie tam da się uratować, może uspokoić nasze daimonion i zwiększyć nadzieję społeczeństwa, Wszakże jednocześnie zużyje Pokłady potrzebne dla tych mogących powrócić Na zdrowia.

Innym przykładem jest wykorzystywanie dzieci W kierunku pracy. Zalegalizowanie takiej intrygi pozwoli na zwiększenie Oj wydajności, Wszelako zwiększy zagrożenie urazów u najmłodszych obywateli. Jeśli zdecydujemy się na zakazanie zatrudniania dzieci, musimy liczyć się ze zmniejszeniem produktywności w osadzie. Możemy również skierować przychówek W stronę względnie bezpiecznych zajęć.

2.2. Ufność i niezadowolenie

Oprócz ustanawiania prawa i zwyczajów, musimy mieć na uwadze Taki sam z najważniejszych czynników w walce o przetrwanie, Znakiem tego nadzieję naszych podopiecznych. To Jednakowoż Nie ma mowy wszystko, gdyż musimy również zwracać uwagę na frustracja społeczeństwa, któremu przewodzimy. Jeśli to osiągnie Podpunkt krytyczny, zostaniemy obaleni, a Wykonanie tym samym dobiegnie końca.

2.3. Eksploracja

Choć naszym nadrzędnym zadaniem jest rozwijanie i zarządzanie ostatnim miastem na Ziemi i zamieszkującym go społeczeństwem, to w trakcie naszej przygody z Frostpunkiem Rekordy nam będzie również wyjść Obok obręby rzeczonego ośrodka w ramach zwiadowczych ekspedycji na częściowo Na los szczęścia generowane tereny. Pokryty śniegiem i skuty lodem świat skrywa Wcale Choćby pozostałości po szczęśliwszej przeszłości, Pomimo to także rzeczy, które przypuszczalnie mogą prowadzić W stronę lepszej przyszłości, np. dodatkowe surowce.

3. Technikalia

Ścieżkę dźwiękową Ku gry skomponuje Piotr Musiał, (współ)autor muzyki w takich tytułach, A także This Tropiki Of Mine Azali Wiedźmin 3: Jucha i Wino. Z kolei przerywniki filmowe powstaną w studiu Platige Image, graczom znane przede wszystkim ze stworzenia filmików wprowadzających i zwiastunów filmowych dla serii Wiedźmin. Frostpunk ukaże się "wygląda na to, że" Ledwie (co) na komputerach osobistych, choć deweloperzy Niech ręka boska broni wykluczają całkowicie możliwości jego debiutu na konsolach.

4. Multimedia

4.1. Materiały wideo

4.2. Zrzuty ekranu


Frostpunk – Zbiór wiedzy [Aktualizacja #1: przesunięcie premiery, gameplaye] - interpretacja #2

Frostpunk – Wademekum wiedzy [Aktualizacja #1: przesunięcie premiery, gameplaye] - komentarz #3

Frostpunk – Zbiór wiedzy [Aktualizacja #1: przesunięcie premiery, gameplaye] - obraz #4

Pełną galerię zrzutów ekranu w wysokiej rozdzielczości można obejrzeć w zasobach serwisu gry-online.pl.

Informacja pojawiła sie Wcześniej 25 lipca 2017, 11:04.


Tagi: gry na świecie 11 bit studios Frostpunk gry strategiczne kompendium wiedzy RTS survival PC
Skomentuj: